BL-selejtező – Egygólos vereséget szenvedett Albániában a Debrecen

Korce, 2012. július 1 07., kedd (MTI) – A Debrecen 1-0-ra kikapott az albán Skenderbeu vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 2. fordulójának első, keddi mérkőzésén.

A visszavágót egy hét múlva Nyíregyházán rendezik.
Bajnokok-selejtező, 2. forduló, első mérkőzés: Skenderbeu (albán)-Debreceni VSC 1-0 (0-0) ——————————————Korce, 8000 néző, v.: Nyikolaj Jordanov (bolgár) gólszerző: Plaku (65.) sárga lap: Radas (59.), Plaku (66.), Orelesi (69.), Vucaj (73.), Muzaka (86.), Kuli (94.), illetve Bódi (6.), Coulibaly (29.), Varga J. (87.)

Skenderbeu: ———–Shehi – Gvozdenovic, Radas, Arapi, Fagu – Muzaka, Orelesi, Vucaj, Allmuca – Plaku (Bicaj, 93.), Xhafaj (Kuli, 84.)

Debreceni VSC: ————–Novakovic – Nagy Z., Simac, Mészáros N., Korhut – Bódi, Varga J., Szakály P., Rezes (Máté P., 91.) – Kulcsár T. (Ramos, 72.), Coulibaly

Az első percek albán fölénye és két helyzete után kiegyenlítetté vált a játék, a Debrecen is egyre gyakrabban lépte át a félpályát, bár igazán komoly lehetőséget nem tudott kialakítani a hazai csapat kapuja előtt. A félidő derekán azonban ismét fölénybe került a Skenderbeu, amely akár több gólt is szerezhetett volna, de hol Novakovic védett, hol a csatárok tévesztettek célt, egy ízben pedig a kapufa mentette meg a Debrecent. A folytatásban sem változott a játék képe, az albánok sorra dolgozták és hagyták ki a helyzeteket, míg a magyar bajnok csak elvétve jutott el a rivális kapujáig, s végül a hazaiak nyomása a 65. percben góllá érett. Ezt követően sem iparkodott jobban a hajdúsági együttes, sőt a Skenderbeu újabb találatokat szerezhetett volna, így az egygólos vereség még a Debrecenre nézve lehet hízelgő.